Масаж голови: точки, техніки та показання

Багато людей мучать головний біль, причина яких невідома. Для її з'ясування слід відвідати лікаря, здати аналізи, пройти обстеження. Але якщо біль з'являється в результаті перенапруги, то позбутися її допоможе масаж зони голови та шиї.

Відомо, що погладжування по голові дитини, що плаче, позбавляє її від стресу, знімає почуття тривоги, а легке розтирання області скроні допоможе краще сконцентруватися. Це жести, засновані на інтуїтивному рівні, та найчастіше виконуються нами неусвідомлено. Але кожна з цих дій дає позитивні результати. А це доводить просту істину – правильний вплив на певні точки допоможе покращити самопочуття та здоров'я.

Механізм роботи

У людському мозку відбуваються складні процеси, від яких залежить робота всього організму. Шкіра голови пов'язана з мозком, що дозволяє при правильному впливі на точки, розташовані на її поверхні, передавати імпульси в кору великих півкуль та лімбічні структури. У східних навчаннях говориться, що організм людини має велику кількість точок, які відповідають за роботу окремих органів. Ці знання успішно застосовуються в акупунктурі та масажі. Більшість таких точок розташована в області голови.

Чому процедура така корисна:

  • знімає напругу в м'язах;
  • покращує живлення клітин м'яких тканин;
  • активізує лімфоток та кровообіг;
  • позитивно позначається на самопочутті та настрої пацієнта.

Після сеансів масажу голови відзначаються такі позитивні зміни у зовнішності людини, як покращення кольору обличчя та стан волосся, розгладжуються дрібні зморшки.

Процедуру рекомендується проходити пацієнтам, які страждають на головні болі, безсоння, патології неврологічного характеру. Також масаж показаний з метою профілактики появи мімічних зморшок та деяких захворювань.

Кому показаний масаж голови, а в яких випадках краще його не робити

Для масажу голови є свідчення. Насамперед його рекомендується робити людям з неврологічними розладами – неврозами, хронічним стресом та втомою, астенією, невритом, підвищеною стомлюваністю, занепадом сил, безсонням, погіршенням пам'яті, енцефалопатією, зниженням концентрації уваги, сонливістю.

Масаж голови відноситься до медичних процедур, та відповідно у нього є протипоказання. До них відносять:

  • запальні процеси у гострій стадії;
  • онкологічні захворювання;
  • підвищена температура тіла;
  • психічні розлади;
  • інфекційні захворювання;
  • погана згортання крові;
  • шкірні патології.

Визначити, чи показаний пацієнту масаж голови, повинен фахівець, а людині необхідно під час попередньої розмови детально описати проблеми зі здоров'ям, якщо вони є.

Техніки та прийоми масажу

У домашніх умовах пацієнт може використовувати для масажу електричні або механічні прилади, але в клініках, салонах, медичних центрах фахівці роблять його вручну.

Існує кілька видів масажу:

  • класичний – включає комплекс рухів (погладжування, розтирання, розминання), що виконуються в певній послідовності, з різною інтенсивністю;
  • аювердичний – під приємну музику впливає на ряд біологічно активних точок (часто під час процедури використовуються ароматичні натуральні олії);
  • вакуумний – крім рук, фахівець використовує вакуумні пристрої, що забезпечують інтенсивний вплив на м'які тканини, внаслідок чого покращується кровообіг та лімфоток.

Масаж у домашніх умовах спрямований на зупинку головного болю. Позитивний ефект досягається якщо впливати на крапки в ямці під потилицею, між бровами та біля їх основи, в центрі вилицьових кісток, у скроневій частині, в зоні, яка знаходиться на 10 см нижче основи черепа та 15 см осторонь від хребта. Масажувати ці ділянки потрібно як мінімум – 10 секунд. При необхідності наносять креми або олії, які мають зігріваючий ефект.

У центрі естетичної медицини Slimmedical працюють першокласні масажисти. Записатися на прийом ви можете, зателефонувавши за номерами телефонів, вказаних на сайті.

ТОП - ПРОЦЕДУР

ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ

Callback form

Provide us with your phone number

Callback form

Your callback has been sent sucessfully